سفارت مراکش در ایران بسته شد

مراکش اعلام کرد به خاطر حمایت تهران از «جبهه پولیساریو»، روابطش را با ایران قطع، سفارتش را در تهران تعطیل و سفیر ایران در رباط را اخراج خواهد کرد.

جبهه پولیساریو، سازمانی سیاسی نظامی در صحرای غربی است و با تشکیل جمهوری خودخواندهٔ دمکراتیک عربی صحرا ، مدعی حکومت بر صحرای غربی است. مراکش صحرای غربی را بخشی از خود می‌داند.

چندی پیش وزارت خارجه مراکش (مغرب) اعلام کرد روابط دیپلماتیک خود را با تهران به دلیل حمایت ایران از جبهه پولیساریو، جنبش استقلال‌طلب صحرای غربی، قطع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ناصر بوریطه، وزیر امور خارجه مراکش به خبرنگاران گفت که کشورش سفارت خود در تهران را تعطیل می‌کند و سفیر ایران را هم از رباط اخراج می‌کند.

آقای بوریطه ایران و متحدش، جنبش حزب‌الله لبنان را متهم کرد که از طریق آموزش و تامین تسلیحات، از جبهه پولیساروی حمایت می‌کنند.

وزیر امور خارجه مراکش به محض بازگشت از تهران به کشورش، کنفرانس خبری خود را برپا کرد و از قصد مراکش برای قطع رابطه با ایران سخن گفت.

در پی تماس های انجام شده از سوی همکاران لست سکند با سفارت مراکش این موضوع پیگیری شد و اعلام شد از امروز سفارت مراکش به طور رسمی بسته شده و هیچ روادیدی به ایرانی ها جهت سفر به کشور مراکش ارائه نمی گردد.

درج نظر : https://lastsecond.ir/news/morocco-banned-iranians

اطلاعات تماس

برگزاری تورهای تخصصی نمایشگاهی اروپا
(نمایشگاه آلمان، نمایشگاه ایتالیا، نمایشگاه فرانسه)
ویژه هیات های تجاری و بازرگانی

میرداماد، میدان مادر، ضلع جنوب میدان مادر، پلاک 80 ساختمان شهرزاد، طبقه دوم واحد 11

22224749 21 98 +

3518192 938 98 + (paniznparvaz@)

info[at]panizan[dot]com